Pozwolenie na użytkowanie - Poznań

logo_high_resolution_white

Pozwolenie na użytkowanie - Poznań

Prowadzenie robót budowlanych wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. Z kolei oddanie wybudowanego już obiektu do użytku poprzedza pozwolenie na użytkowanie budynku. To dokument, który nie jest wydawany automatycznie. Aby zdobyć zgodę na użytkowanie budynku, konieczne jest spełnienie szeregu formalności związanych z przeprowadzonymi pracami i zgromadzeniem odpowiednich dokumentów. W VERMA pomożemy Ci nie tylko w szeroko pojętym zarządzaniu budową i nadzorem nad realizacją inwestycji, ale również wsparciem na ostatnim jej kroku, czyli uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.

Zakończenie budowy a pozwolenie na użytkowanie

Zakończenie budowy i wnioskowanie o wydanie zgody na użytkowanie obiektu budowlanego określane jest przez Ustawę z dnia 7 lipca 1994. Prawo budowlane. Z kolei sam odbiór obiektu do użytkowania reguluje dokładnie rozdział 5b Zakończenie budowy, przedmiotowej ustawy. Wnioskowanie o zdobycie pozwolenia na użytkowanie można połączyć automatycznie z wnioskiem o zakończenie budowy. Istnieją jednak nieruchomości szczególne, które wymagają bardziej złożonej procedury i innych formalności niż w przypadku np. wnioskowania o pozwolenie na użytkowanie domu jednorodzinnego.

Pozwolenie na użytkowanie obiektu - niezbędna dokumentacja

Zezwolenie na użytkowanie budynku jest związane z koniecznością złożenia dość obszernej dokumentacji. Decydując się na zarządzanie budową oraz nadzór inwestorski za naszym pośrednictwem nie musisz obawiać się o zgromadzenie niezbędnych dokumentów ani martwić się o problemy związane z uzupełnieniem ewentualnych braków formalnych. Do głównych dokumentów niezbędnych na zezwolenie użytkowania domu zalicza się na przykład:

  • oświadczenie kierownika budowy,
  • projekt techniczny nieruchomości,
  • oświadczenie o zagospodarowaniu terenów przylegających,
  • pełna dokumentacja geodezyjna,
  • zaświadczenie prezydenta miasta, wójta, lub burmistrza,
  • jeżeli w budynku zamontowano instalacją gazową to: protokół szczelności gazowej wykonany przez specjalistę z uprawnieniami,
  • potwierdzenie opłaty skarbowej,
  • w przypadku uprawnienia specjalistów z VERMA do uzyskania pozwolenia na użytkowanie w imieniu inwestora – pełnomocnictwo do załatwiania spraw administracyjnych.

Zdarza się, że wniosek pozwolenie na użytkowanie domu może być związany z koniecznością dostarczenia innych dokumentów. W VERMA mamy bogate doświadczenie w załatwianiu spraw formalnych związanych z różnego rodzaju budynkami, dzięki czemu wydanie pozwolenie na użytkowanie obiektu budowlanego będzie sprawne i bezproblemowe.

VERMA - W GRUPIE SIŁA!
Hero section background

Pozwolenie na użytkowanie - deweloper

W przypadku realizacji inwestycji deweloperskich konieczne będzie pozwolenie na użytkowanie budynku wielorodzinnego. To dokument, który można uzyskać po zakończeniu prac budowlanych i pozytywnej kontroli nadzoru budowlanego inwestycji deweloperskiej – zajmiemy się tymi formalnościami! Z powodzeniem realizujemy projekty indywidualne i deweloperskie. Zapraszamy do sprawdzenia pozostałych usług i specjalizacji VERMA:

Kontakt

zapraszamy

Wyślij maila

biuro@verma-poznan.pl

Siedziba

VERMA Sp. z o.o.
ul. Witolda Hulewicza 5b,
62-080 Lusowo
NIP_7812002033

Biuro

Ul. Dmowskiego 124/5, Poznań

wyślij wiadomość