Inwestor zastępczy - Kierownik projektu - Inżynier kontraktu - Poznań

logo_high_resolution_white

Inwestor zastępczy - Kierownik projektu - Inżynier kontraktu - Poznań

Inwestorstwo zastępcze jest jedną z atrakcyjnych form outsourcingu zadań. Inwestor zastępczy jest specjalistą, który w Twoim imieniu będzie profesjonalnie zarządzał budową, zgodnie z aktualną wiedzą z zakresu prawa budowlanego. Nasza specjalistyczna wiedza i doświadczenie w szeroko pojętej branży budowlanej sprawiają, że koordynacja wszystkich procesów budowlanych za pośrednictwem VERMA ma wpływ na usprawnienie realizacji projektu. Zachęcamy do sprawdzenia pełnej oferty naszych usług.

Kim jest inwestor zastępczy?

Inwestor zastępczy, inżynier kontraktu, manager projektu, lub kierownik kontraktu. To wiele określeń, które dotyczą tak naprawdę jednego stanowiska. Inwestorstwo zastępcze to usługa ukierunkowana na koordynację każdego z etapów budowy. Kontrola, załatwianie spraw formalnych, rozwiązywanie bieżących problemów to tylko kilka zadań, które składają się na kierowanie budowlanym procesem inwestycyjnym.

Inwestor zastępczy jest pełnomocnikiem inwestora generalnego. W jego imieniu:

 • realizuje nadzór nad przebiegiem prac projektowych,
 • zamyka umowy,
 • rozlicza zakończone i trwające inwestycje,
 • przygotowuje i przeprowadza przetargi (np. na wybór wykonawcy robót budowlanych).

Jednak to nie wszystkie obowiązki osoby zajmującej stanowisko inwestora zastępczego. Kierownik projektu jest również odpowiedzialny za rejestrację Dziennika Budowy, a także sformalizowanie innych czynności w odpowiednich instytucjach (np. oficjalne zgłoszenie rozpoczęcia prac budowlanych). Decydując się na inwestorstwo zastępcze za pośrednictwem VERMA możesz liczyć na doświadczenie naszych specjalistów i brak ewentualnych problemów prawnych wynikających z niedopilnowania formalności.

VERMA - W GRUPIE SIŁA!
Hero section background

Kierowanie budowlanym procesem inwestycyjnym w VERMA

W skład zadań, które podlegają obowiązkom osoby zajmującej stanowisko inwestora zastępczego, należy również:

 • Planowanie, organizacja i branie czynnego udziału w prowadzeniu spotkań inwestorskich.
 • Sprawdzanie kosztorysów, wycen, budżetowanie, prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami i wiele innych zadań z zakresu zarządzania budżetem.
 • Weryfikacja prawidłowości umów budowlanych i prezentowanych w nich zapisów technicznych.
 • Dbanie o koordynację procesów inwestycyjnych, weryfikacja zgodności przebiegu prac budowlanych z harmonogramem prac.
 • Planowanie i szeroko pojęta organizacja przetargów. Weryfikacja ofert, umów, wysyłanie zapytań, pomoc w podejmowaniu wyboru wykonawców itp.
 • Sprawowanie nadzoru nad prawidłowością dokumentacji inwestorskiej. Sprawdzanie zgodności harmonogramów finansowych, oferty, umów, załączników itp.
 • Pełna współpraca z inwestorem, fachowe wsparcie doradcze i merytoryczna pomoc w tworzeniu i weryfikacji umów z wykonawcami.

Jak widać, inwestor zastępczy to bardzo odpowiedzialne stanowisko. To właśnie dlatego zachęcamy do skorzystania z doświadczenia biura VERMA. Kompleksowa koordynacja procesu budowlanego za naszym pośrednictwem realnie wpłynie na brak przeszkód w realizacji inwestycji. Optymalizujemy koszty, zapewniamy bezpieczeństwo procesów inwestycyjnych i służymy cenną wiedzą oraz wsparciem Radców Prawnych.

Kierowanie projektem nie musi spoczywać na Twoich barkach. Poświęć czas niezbędny na koordynację procesów inwestycyjnych na nowe projekty! Manager kontraktu z VERMA to najlepsze rozwiązanie na wyeliminowanie błędów projektowych. Kierownik projektu budowlanego nie jest jedyna z usług, które oferujemy. Zachęcamy do sprawdzenia pozostałych usług i specjalizacji VERMA:

Kontakt

zapraszamy

Wyślij maila

biuro@verma-poznan.pl

Siedziba

VERMA Sp. z o.o.
ul. Witolda Hulewicza 5b,
62-080 Lusowo
NIP_7812002033

Biuro

Ul. Dmowskiego 124/5, Poznań

wyślij wiadomość