Dokumentacja budowy - Poznań

logo_high_resolution_white

Dokumentacja budowy - Poznań

Dokumentacja budowy jest niezmiernie ważna dla dalszych czynności formalnych i kolejnych etapów związanych z realizacją inwestycji. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że całokształt procesów inwestycyjnych to nie tylko nadzór nad przebiegiem robót, ale również wiele aspektów formalnych. W VERMA, przeglądy techniczne obiektów, budżetowanie inwestycji, a także dokumentacja do pozwolenia na budowę nie mają dla nas tajemnic. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty!

Dokumentacja budowy – dlaczego jest tak ważna?

To, co powinna zawierać dokumentacja budowy, określone jest w art. 3 pkt 13 Prawa budowlanego. W świetle przedmiotowych przepisów formalności związane z procesem inwestycyjnym obejmują między innymi:

  • projekt budowlany i pozwolenie na budowę,
  • dziennik budowy,
  • wszystkie protokoły odbiorów zarówno częściowych, jak i końcowych,
  • dzienniki montażu (opcjonalnie, w zależności od techniki budowy),
  • operaty wykonane przez geodetę,
  • rysunki, opisy,
  • książki obmiarów,
  • i wiele innych dokumentów.

Zakres formalności i niezbędnej do zgromadzenia dokumentacji może różnić się w zależności od rodzaju budowy. Korzystając z naszych usług, nie musisz się jednak o to martwić. Do specjalizacji VERMA zaliczany jest nadzór i koordynacja procesów nad budową wielu rodzajów obiektów: przemysłowych, budynków produkcyjnych, magazynowych i biurowych.

Dokumentacja budowlana – archiwizacja

Sam finał robót budowlanych nie oznacza dla inwestora zakończenia procesów formalnych związanych z gromadzeniem dokumentacji do pozwolenia na budowę, przeglądów technicznych, czy też zaświadczeń poświadczających przeprowadzenie przetargu. Po zakończeniu inwestycji, komplet dokumentów włącznie z dokumentacją powykonawczą, instrukcjami, decyzjami i innymi dokumentami, przekazywane są inwestorowi, który zobowiązany jest dołączyć je do książki obiektu. Co ważne – komplet przedmiotowych dokumentów należy przechowywać do końca istnienia inwestycji. W razie ewentualnej kontroli i braków formalnych w dokumentacji budowlanej inwestor może ponieść dotkliwe konsekwencje finansowe związane z zaniedbaniem formalności.

VERMA - W GRUPIE SIŁA!
Hero section background

Skorzystaj z wiedzy specjalistów z VERMA

Decydując się na zarządzanie budową za naszym pośrednictwem, masz pewność, że inwestujesz w branżową wiedzę doświadczonych inżynierów. To szansa nie tylko na przyspieszenie procesów budowy i szybsze jej zakończenie, ale również brak obaw o prawidłowość jej przebiegu, czy też ewentualne braki w dokumentacji budowlanej i co za tym idzie – konsekwencje finansowe.

Przekonaj się, jak specjaliści z VERMA mogą pomóc w tworzeniu, zarządzaniu i gromadzeniu dokumentacji budowlanej. Z naszą pomocą łatwiej zdobędziesz pozwolenie na użytkowanie, a także zarchiwizujesz niezbędne dokumenty formalne. Zapraszamy do sprawdzenia pozostałych usług i specjalizacji VERMA:

Kontakt

zapraszamy

Wyślij maila

biuro@verma-poznan.pl

Siedziba

VERMA Sp. z o.o.
ul. Witolda Hulewicza 5b,
62-080 Lusowo
NIP_7812002033

Biuro

Ul. Dmowskiego 124/5, Poznań

wyślij wiadomość